Charzykowy / miejscowość Charzykowy

Charzykowy - miejscowość letniskowa licząca sobie ok. 2 tyś mieszkańców, o bardzo starym rodowodzie, przez wiele lat wieś rybacka, ciągnie się nad południowo-wschodnimi brzegami Jeziora Charzykowskiego. Miejscowość leży na południu woj. pomorskiego, w powiecie chojnickim i gminie Chojnice, tuż obok miasta Chojnice. Z Chojnic - wyjazd w kierunku Bytowa – drogą nr 212 - do Charzyków prowadzi nowo wybudowana szosa, w całości oświetlona, oraz ścieżka rowerowa. Charzykowy położone są na tzw. Równinie Charzykowskiej, jest to obszar sandru polodowcowego, a więc gruba warstwa piasków i żwirów osadzonych w okresie topnienia ostatniego lądolodu.
Ogromnym atutem naszej miejscowości jest możliwość czynnego odpoczynku zarówno w lasach Parku Narodowego Bory Tucholskie oraz Zaborskiego Parku Krajobrazowego jak i nad jeziorami. Możliwość grzybobrania w okolicznych lasach i wędkowania w okolicznych jeziorach. Uprawiania wszystkich (chyba!?) sportów wodnych na
Jeziorze Charzykowskim latem.
Zimą na jeziorze można ścigać się na bojerach, pojeździć na łyżwach, pochodzić z kijami do nornic walking, pograć w hokeja, golfa na lodzie, pobiegać na nartach, itp. To wyśmienite miejsce dla chcących przeżyć wakacje w otoczeniu lasów, w czystym środowisku z dala od wielkomiejskiego hałasu.
Oczywiście jest też gdzie pobawić się – działa bowiem kilka dyskotek i pubów, zwłaszcza latem. Kilka ośrodków wczasowych, pensjonatów i dwa hotele – to baza noclegowa . Wielką atrakcją dla turystów i mieszkańców jest miejscowy - ślicznie położony amfiteatr im. Ottona Weilanda, w którym latem, w każdą niemal sobotę, odbywają się liczne koncerty i festiwale m.in. zespołów folklorystycznych, rockowych i kabaretów (np. Międzynarodowy Festiwal Folkloru, Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Szanty”). Najwięcej jednak dzieje się na samym jeziorze, bowiem regaty żeglarskie odbywają się co tydzień!
Charzykowianie serdecznie zapraszają do siebie wszystkich, którzy uwielbi
ają lasy, grzyby, ryby i żaglówki!

hotele na urlop w polsce hotele na urlop w polsce

Galeria
wykonanie: Netidea.pl - Strony internetowe
STRONA GŁÓWNA | Mapa strony | Użytkownicy online: 4